Հայկական կողմերը վստահորեն գործելու են իրենց ողջ կարողությամբ՝ ապահովելու Արցախի բնակչության անվտանգությունը. ՀՀ ԱԳՆ
27/09/2020 08:57
Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական կողմը ակտիվ հերտակոծություն է սկսել՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփնակաերտը, ասված է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ:
«Խստագույնս դատապարտում ենք Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ագրեսիան Արցախի Հանրապետության նկատմամբ։ Հայկական կողմերը վստահորեն գործելու են իրենց ողջ կարողությամբ՝ ապահովելու Արցախի բնակչության անվտանգությունը և տալու համարժեք քաղաքական և ռազմական պատասխան։ Իր կողմից սանձազերծված ագրեսիայի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը», - նշել են ԱԳՆ-ից:

Армянские стороны будут действовать решительно, применив весь потенциал для  обеспечения безопасности населения Арцаха – МИД Армении
27/09/2020 09:38
Армянские стороны будут действовать решительно, применив весь потенциал для обеспечения безопасности населения Арцаха – МИД Армении
Сегодня с раннего утра по всей протяженности линии соприкосновения азербайджанская сторона начала активные артобстрелы, выбирая в качестве мишеней мирные населенные пункты, в том числе, столицу Арцаха – Степанакерт, говорится в заявлении министерства иностранных дел Армении.
«Строго осуждаем агрессию военно-политического руководства Азербайджана против Республики Арцах. Армянские стороны будет действовать решительно, применив весь потенциал для обеспечения безопасности населения Карабаха и нанести соразмерный политический и военный ответ. Всю ответственность за последствия развязанной агрессии будет нести руководство Азербайджана», - отметили в МИД.