Հայկական կողմերը վստահորեն գործելու են իրենց ողջ կարողությամբ՝ ապահովելու Արցախի բնակչության անվտանգությունը. ՀՀ ԱԳՆ
27/09/2020 08:57
Այսօր վաղ առավոտյան, շփման գծի ողջ երկայնքով ադրբեջանական կողմը ակտիվ հերտակոծություն է սկսել՝ թիրախավորելով նաև խաղաղ բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփնակաերտը, ասված է ՀՀ ԱԳՆ հայտարարության մեջ:
«Խստագույնս դատապարտում ենք Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ագրեսիան Արցախի Հանրապետության նկատմամբ։ Հայկական կողմերը վստահորեն գործելու են իրենց ողջ կարողությամբ՝ ապահովելու Արցախի բնակչության անվտանգությունը և տալու համարժեք քաղաքական և ռազմական պատասխան։ Իր կողմից սանձազերծված ագրեսիայի հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը կրում է Ադրբեջանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը», - նշել են ԱԳՆ-ից:

Armenia’s MFA: Armenian side will act confidently with all their capacities to ensure security of people of Artsakh
27/09/2020 09:08
Early this morning, the Azerbaijani side launched missile attacks along the entire line of contact targeting also the peaceful settlements, including the capital Stepanakert, Armenia’s MFA said in a statement.
“We strongly condemn the aggression of the military-political leadership of Azerbaijan against  the Republic of Artsakh. The Armenian sides will act confidently with all their capacities to ensure the security of the people of Artsakh and to deliver appropriate military and political response. The military political leadership of Azerbaijan bears full responsibility for the consequences of their aggression," the statement says.