Ադրբեջանը սահմանափակում է տեղեկատվության հասանելիությունը՝ երկրում անջատելով սոցցանցերն ու համացանցը
27/09/2020 11:26
Ադրբեջանում սահմանափակվել է համացանցի ու սոցիալական ցանցերի հասանելիությունը, այս մասին գրում են տեղական լրատվամիջոցները:
«Առաջնագծում իրավիճակի լարման հետ կապված Ադրբեջանում կարող են խնդիրներ առաջանալ ինտերնետի հասանելիության հետ», - նշվում է հայտարարության մեջ:
Այսպիսով Ադրբեջանի ղեկավարությունը սահմանափակում է բոլոր ոչ պաշտոնական աղբյուրներից տեղեկատվության հասանելիությունը, սեփական կորուսների մասին ինֆորմացիան:
Նշենք, որ ըստ ՊԲ վերջին հաղորդագրության՝ ադրբեջանական զինուժը կորցրել է 2 ուղղաթիռ, 14 ԱԹՍ, ունի զրահատեխնիկայի կորուստներ:

Azerbaijan has limited the internet availability as well as availability of social networks in the country, local media reports.
“Agreed with the escalation of the situation on the line of contact problems with internet accessibility may be recorded in Azerbaijan,” statement says.
With it, the Azerbaijani leadership limits the availability of the information from non-official sources to hide the real number of own losses.
According to the recent information of the Defense Army the Azerbaijani side lost 2 helicopters, 14 UAVs and armored vehicles.