Ընթանում են թեժ մարտեր. Արցախի ՊԲ
Սեպտեմբերի 27-ին՝ ժամը 07:15-ի սահմաններում, հակառակորդը, օգտագործելով հրետանային միջոցներ ու հարվածային ԱԹՍ-ներ, հարձակման է անցել արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով՝ թիրախավորելով նաև խորը թիկունքում տեղակայված բնակավայրերը, այդ թվում՝ մայրաքաղաք Ստեփանակերտը, հայտնում են Արցախի պաշտպանության նախարարությունից:
Ներկա պահին ընթանում են թեժ մարտեր:
ՊԲ-ից հայտնում են, որ առաջնագծում ծավալվող իրադարձություների հետագա զարգացման մասին պարբերաբար կտեղեկացնեն:
Իսկ Արցախի նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանն էլ հայտնում է՝ իրավիճակն ամբողջությամբ գտնվում է Հանրապետության նախագահի վերահսկողության տակ։
«Բնակչությանը կոչ ենք անում պահպանել հանգստություն, մնացեք թաքստոցներում։ Մարտերը շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակվում են։ Պաշտպանության բանակը հուժկու հարվածներով կասեցնում է հակառակորդի գործողությունները», -  գրել է նա:

Ожесточенные бои продолжаются – Минобороны Арцаха
27 сентября, в 07:15, ВС Азербайджана с применением артиллерийских средств и ударных беспилотников перешел в наступление по всей линии соприкосновения арцахских и азербайджанских сил. В качестве мишени были избраны также находящиеся в глубоком тылу населенные пункты, а также столица Степанакерт, сообщает министерство обороны Республики Арцах.
Согласно сообщению Минобороны Арцаха, в настоящее время продолжаются ожесточенные бои.
Пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян в свою очередь сообщил, что ситуация находится под контролем президента республики.
«Призываем население соблюдать спокойствие, оставаться в укрытиях. Бои по всей протяженности линии соприкосновения продолжаются. Армия обороны пресекает действия противника мощными ударами», - написал он на своей странице в Facebook.