ՀՀ-ն ՄԻԵԴ-ին ներկայացրել է նոր փաստեր Ադրբեջանի կողմից բնակավայրերը, քաղաքացիական օբյեկտները և բնակչությանը թիրախավորելու վերաբերյալ
28/09/2020 15:40
Ի լրումն նախորդ օրը Ադրբեջանի նկատմամբ միջանկյալ միջոց կիրառելու վերաբերյալ Մարդու Իրավունքների Եվրոպական Դատարան ներկայացրած պահանջի՝ Հայաստանի Հանրապետությունն այսօր ՄԻԵԴ-ին ներկայացրել է նոր փաստեր ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից բնակավայրերը, քաղաքացիական օբյեկտները և բնակչությանը թիրախավորելու վերաբերյալ:
«Դեպքերի ծավալմանը զուգահեռ ՄԻԵԴ կներկայացվեն նոր փաստեր», - նշված է ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցչի տարածած հաղորդագրության մեջ։

Армения представила в ЕСПЧ новые факты обстрела населенных пунктов и гражданских объектов со стороны Азербайджана
28/09/2020 16:36
В дополнение к представленному накануне в Европейский суд по правам человека  ходатайство об обеспечительной мере в отношении Азербайджана, Республика Армения представила сегодня в ЕСПЧ новые факты бомбардировки азербайджанскими вооруженными силами населенных пунктов, гражданских объектов и мирных жителей.
«Параллельно с развитием событий в ЕСПЧ будут представлены новые факты», - отмечается в сообщении, распространенном представителем Армении в ЕСПЧ.