Արցախից ՀՀ տարբեր բժշկական կազմակերպություններ է տեղափոխվել 18 տուժած, 7-ը` քաղաքացիական անձ, իսկ 11-ը` զինծառայող
27/09/2020 22:27
Առողջապահության համակարգի մարդկային և տեխնիկական ռեսուրսները ծառայում են մարտական գործողությունների արդյունքում տուժածների բժշկական օգնությունն ու սպասարկումն ապահովելու համար:
Սեպտեմբերի 27-ի, ժամը 21:00-ի դրությամբ Արցախի Հանրապետությունից Հայաստանի տարբեր բժշկական կազմակերպություններ են տեղափոխվել 18 տուժած, որից 7-ը` քաղաքացիական անձ, իսկ 11-ը` զինծառայող: Մեծ մասի մոտ առկա են տարբեր աստիճանի բեկորային վնասվածքներ:
Վերջիններիս առողջական վիճակը բժիշկները գնահատում են տարբեր. 9-ը` բավարար, 3-ը` միջին ծանրության, 2-ը` ծանր, 2-ը` ծայրահեղ ծանր, 1-ը` հետազոտման փուլում, 1-ն էլ դուրս է գրվել:

В медицинские центры Армении доставлены из Арцаха 18 раненых, из них 7 – гражданские лица, 11 – военнослужащие
28/09/2020 00:16
Все ресурсы системы здравоохранения направлены на оказание услуг и медицинской помощи пострадавшим в результате боевых действий, сообщает Минздрав Армении.
27 сентября, по состоянию на 21:00,  из Республики Арцах в различные медицинские центры Армении доставлены 18 раненых, из них 7 – гражданские лица, 11 – военнослужащие. У большинства из них осколочные ранения.
Врачи оценивают состояние 9 раненых как удовлетворительное, 3 – как средней тяжести, 2 – как тяжелое, еще 2 – как крайне тяжелое, 1 – на стадии обследования. Еще одного уже выписали.