Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում. Արծրուն Հովհաննիսյան
28/09/2020 20:57
Հակառակորդը սկսել է լայնամասշտաբ հարձակողական նոր գործողություն Արաքսի հովտի հատվածում և Մատաղիս-Թալիշ հատվածներում, հայտնում է ՀՀ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Արցախի ՊԲ-ն հաջող դիմակայում է բոլոր հարձակումներին ու գրոհներին և հակառակորդին հասցնում են անձնակազմի և տեխնիկայի զգալի կորուստներ։ Այս պահի դրությամբ ոչնչացված է հակառակորդի 22 միավոր տանկ և 10 միավոր այլ զրահատեխնիկա։ Ոչնչացված է ավելի քան 370 զինվորական։ Ունեն մեծ քանակությամբ վիրավորներ։ Ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ վիրավորների միջից ծանր վիրավոր զինվորների քանակը կազմում է 35%», - նշել է Հովհաննիսյանը:

Adversary launches large-scale attack in direction of Araks valley and Mataghis-Talish sectors: Artrsun Hovhannisyan
Adversary launches new large-scale attack in the direction of Araks valley and Mataghis-Talish sectors, representative of Armenia’s Ministry of Defense Artsrun Hovhannisyan reports.
He said Artsakh Defense Army is successfully confronting all the attacks and inflicts noticeable casualties to adversary’s manpower and military equipment.
“As of the moment we have destroyed 22 units of tanks of the adversary and 10 units of armored vehicles. Over 370 militaries have been destroyed. They have big number of wounded. According to received information, the number of badly wounded servicemen makes 35%,” Hovhannisyan reported.