Արցախի հարավ-արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է տանկային գրոհ և կորցրել 10 միավոր զրահատեխնիկա (Տեսանյութ)
28/09/2020 16:27
Հարավ-արևելյան ուղղությամբ հակառակորդը նախաձեռնել է տանկային գրոհ, սակայն, հանդիպելով ՊԲ տանկային ու հակատանկային ստորաբաժանումների համառ դիմադրությանը, ծավալված տանկային մարտում կորցրել է տասը միավոր զրահատեխնիկա, հայտնում են Արցախի ՊԲ-ից։
«Մարտական գործողությունները շարունակվում են: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը գտնվում է ՊԲ ստորաբաժանումների վերահսկողության ներքո»։

Азербайджан предпринял танковую атаку в северо-восточном направлении и потерял  десять единиц техники (Видео)
28/09/2020 16:52
Азербайджан предпринял танковую атаку в северо-восточном направлении и потерял десять единиц техники (Видео)
Вооруженные силы Азербайджана предприняли танковую атаку в северо-восточном направлении линии соприкосновения, однако в результате боев с танковыми и противотанковыми подразделениями Армии обороны, противник потерял десять единиц техники, сообщает пресс-служба Минобороны Республики Арцах.
«Боевые действия продолжаются. Оперативно-тактическая остановка находится под контролем подразделений Армии обороны», - говорится в сообщении Минобороны Арцаха.