Պետդուման կոչ է անում Հայաստանին և Ադրբեջանին դադարեցնել կրակը
Պետդուման կոչ է արել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կողմերին դադարեցնել ռազմական գործողությունները և նստել բանակցությունների սեղանի շուրջ:
«Պետդուման հայտարարում է անհապաղ հրադադարի անհրաժեշտության մասին` կանխելու տարածաշրջանում առճակատման սրումը, և նշում, որ իրավիճակի խաղաղ կարգավորմանը այլընտրանք չկա», - ասվում է Պետդումայի այսօր ընդունած հայտարարության մեջ, հաղորդում է «Интерфакс»-ը:
Պետդումայի պատգամավորները կողմերին կոչ են անում հնարավորինս շուտ վերադառնալ բանակցային գործընթացին և պատրաստակամություն են հայտնել տրամադրել միջնորդական օգնություն իրավիճակի կայունացման գործում:

Госдума призвала Армению и Азербайджан к прекращению огня
Государственная Дума призвала стороны нагорно-карабахского конфликта прекратить боевые действия и сесть за стол переговоров.
«Государственная Дума заявляет о необходимости немедленного прекращения огня, недопущении эскалации противостояния в регионе и безальтернативности мирного урегулирования ситуации», - говорится в заявлении Госдумы, принятом сегодня, передает «Интерфакс».
Депутаты Госдумы призывают стороны к скорейшему возвращению к переговорному процессу и выражают готовность оказать посредническую помощь в стабилизации обстановки.