ԱԱԾ-ն հորդորում է զգուշանալ դեղորայք, սննդամթերք և այլ պարագաներ հավաքագրելու վերաբերյալ կեղծ հայտարարություններից
29/09/2020 13:36
Ազգային անվտանգության ծառայությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության նկատմամբ սանձազերծված ռազմական գործողությունների այս օրերին համացանցում նկատվում են տարաբնույթ հայտարարություններ Արցախի Հանրապետության համար առաջին անհրաժեշտության դեղորայք, սննդամթերք և այլ պարագաներ հավաքագրելու վերաբերյալ:
Մեծապես կարևորելով մեր հայրենակիցների համանման մղումներն ու նրանց կողմից ցուցաբերվող ակնհայտ հայրենասիրությունը՝ հայտնում ենք, որ նմանատիպ նախաձեռնություններն անհրաժեշտ է բացառապես իրականացնել պետական կառույցների համակարգմամբ:
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ համացանցում նկատվում են նաև հայտարարություններ տարբեր զորամասերի զինծառայողների մասին տեղեկություններ ճշտելու և նրանց ծնողներին փոխանցելու պատրաստակամության վերաբերյալ:
Նման ծառայություններ առաջարկող անձանցից պահանջվում է զերծ մնալ այդօրինակ գործընթացների կազմակերպումից, իսկ այդպիսի հարցադրումներ ունեցող անհատներին հորդորում ենք հավաստի տեղեկություններ ստանալու նպատակով բացառապես դիմել իրավասու պետական մարմիններին: Հակառակ պարագայում հնարավոր է հայտնվեն ոչ ճիշտ տեղեկություններ և առիթ դառնան տարաբնույթ թյուրիմացությունների համար»։

СНБ Армении призывает остерегаться ложных объявлений о сборе лекарств, продуктов питания и других предметов
29/09/2020 14:19
Служба национальной безопасности распространила сообщение, в котором в частности говорится:
«В дни развязанных Азербайджаном боевых действий против Республики Арцах в сети публикуются различные объявления о сборе предметов первой необходимости лекарств и продуктов питания для Республики Арцах.
Придавая важность подобным устремлениям наших соотечественников и проявляемому ими патриотизму, сообщаем, что такие инициативы необходимо осуществлять исключительно при координации с государственными органами.
Одновременно сообщаем, что в сети отмечаются также сообщения относительно уточнения сведений о военнослужащих различных воинских частей и готовности передать помощь их родителям.
От граждан, предлагающих подобные услуги, требуется воздерживаться от организации аналогичных процессов. Призываем также граждан, у которых есть такие вопросы, обращаться в правоохранительные органы для предоставления достоверных сведений. В противном случае информация может быть недостоверной, что станет поводом для  различных недоразумений».