Այս պահին մեր կորուստներն ամփոփվում են, կներկայացնենք առավոտյան. Արծրուն Հովհաննիսյան
Մարտական խնդիրը կատարելիս հակաօդային և օդային մարտերի ընթացքում Թուրքիայի Հանրապետության ռազմաօդային ուժերի F-16 բազմաֆունկցիոնալ կործանիչի կողմից ՀՀ օդային տարածքում խոցվել է ՀՀ ԶՈւ ռազմաօդային ուժերի ՍՈւ-25 գրոհիչը: Անդրադառնալով դեպքին՝  ասուլիսի ժամանակ ՀՀ պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ այսօր Ադրբեջանը շտապել է հերքել ծիծաղելի բառապաշարով: Հակառակորդն ասել է, որ նման ինքնաթիռ չունեն:
«Մենք գիտենք, որ դրանք պատկանում են Թուրքիայի ռազմաօդային ուժերին և այդ մասին հստակ նշեցինք», - ասաց Հովհաննիսյանը՝ ավելացնելով, որ գործել են նաև թուրքական արտադրության ԱԹՍ-ներ:
Նա ընդգծեց, որ այս պահին մեր կորուստները ամփոփվում են, կներկայացվեն առավոտյան: Հովհաննիսյանը կարևորեց այն հանգամանքը, որ մեր ԶՈՒ-ն հայտնաբերում է և ժամանակին խոցման միջոցով ոչնչացնում զենք-զինամթերք տեղափոխող շարասյուները:
Դիրքեր վերցնելու մասին հարցերին էլ Հովհաննիսյանը պատասխանեց, որ սա առանձին դիրքեր վերցնելու պատերազմ չէ, «սա ավելի մեծ նշանակությամբ պատերազմ է»;

Потери армянской стороны обобщаются, они будут представлены утром – Арцрун Ованнисян
Сегодня во время выполнения боевой задачи и противовоздушных и воздушных боев армянский штурмовик СУ-25 ВС Армении был сбит турецким многофункциональным истребителем F-16. Касаясь произошедшего, представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян отметил, что Азербайджан поспешил опровергнуть, заявив, что у них нет такого самолета, что вызывает смех.
«Мы знаем, что они принадлежат военно-воздушным силам Турции и четко отметили это», - сказал Арцрун Ованнисян, добавив, что примелялись также БПЛА турецкого производства.
Он подчеркнул, что на данный момент потери армянской стороны обобщаются и будут представлены утром. Арцрун Ованнисян подчеркнул также важность того обстоятельства, что армянские ВС обнаруживают и вовремя уничтожают транспортирующие боеприпасы автоколонны противника.
На вопросы о возврате позиций представитель Минобороны Армении ответил, что это не война за взятие отдельных позиций, «а война гораздо большего значения».