ՀԱՊԿ միավորված զորքերը պետք է մտնեն տարածաշրջան կատարելու իրենց առաքելությունն ու պարտավորությունները Հայաստանի հանդեպ. Ուրիխանյան
29/09/2020 18:06
ՀԱՊԿ-ին դիմելը պարտադիր է, ֆեյսբուքյան այսպիսի գրառում է արել ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանն՝ ընդգծելով, որ Հայաստանն այդ կառույցի մեջ է հենց այս իրավիճակների համար ու մեր երկրի և քաղաքացիների անվտանգության համար։
«Ամեն քաղաքացու և զինվորի կյանքն անգին է։ Անգի՛ն։ Ժամ առաջ ՀԱՊԿ միավորված զորքերը պետք է մտնեն տարածաշրջան կատարելու իրենց առաքելությունն ու պարտավորությունները Հայաստանի հանդեպ։ Եվ եթե ընթացակարգը պահանջում է պաշտոնական դիմում Հայաստանի կողմից՝ ուրեմն դա պետք է անել հենց հիմա։ Այո՛, դրանից բխող ՀԱՊԿ անդամ պետությունների և առաջին հերթին ՌԴ-ի հետ բոլոր հեռանկարային ռազմավարական պայմանավորվածություններով ու սխալների շտկումով հանդերձ։ Վե՛րջ տվեք կամուկացին, վերջապես կողմնորոշվեք մեկ և ընդմիշտ», - գրել է նա:

Объединенные войска ОДКБ должны вступить в регион и выполнить свою миссию и обязательства перед Арменией – Тигран Уриханян
29/09/2020 19:26
Обращение в ОДКБ обязательно, об этом написал на своей странице в Facebook депутат парламента Армении Тигран Уриханян, подчеркнув, что Армения находится в этой структуре именно для безопасности нашей страны и наших граждан в подобных ситуациях.
«Дорога жизнь каждого гражданина и военнослужащего. Бесценна! Как можно раньше объединенная группировка войск ОДКБ должна вступить в регион и выполнить свою миссию и обязательства перед Арменией. И если процедура требует официального обращения со стороны Армении, то это нужно сделать и прямо сейчас. Да, вместе со всеми дальнейшими стратегическими договоренностями с государствами – членами ОДКБ и в первую очередь с Россией и корректировкой ошибок. Прекратите сомнения, сориентируйтесь раз и навсегда» - написал Тигран Уриханян.