Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը կրակ են վարել ՀՀ ԶՈՒ Վարդենիսի զորամասի,  նաև օդուժ են կիրառել դիրքերի ուղղությամբ. Ստեփանյան
29/09/2020 10:49
Ադրբեջանի ԶՈՒ-երը կրակ են վարել ՀՀ ԶՈՒ Վարդենիսի զորամասի, նաև օդուժ են կիրառել դիրքերի ուղղությամբ. Ստեփանյան
Ադրբեջանի զինված ուժերը կրակ են վարել ՀՀ ԶՈՒ Վարդենիսի զորամասի, ինչպես նաև օդուժ են կիրառել դիրքերի ուղղությամբ, հայտնում է ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Հակառակորդի այս գործողությանը նախորդել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության ապատեղեկատվությունը, թե, իբր, Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերը Վարդենիսի շրջանից հրթիռակոծել են Ադրբեջանի Դաշքեսանի շրջանը։ Այսպիսով, փաստորեն, հակառակորդը փորձել է հող նախապատրաստել հիմնավորելու համար իր հետագա գործողությունները։
Սպասեք կոշտ պատասխանի»,- գրել է նա:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Ադրբեջանը նախապատրաստվում է մարտական գործողությունների աշխարհագրության ընդլայնման, այդ թվում՝ ագրեսիայի Հայաստանի դեմ:

Azerbaijani armed forces open fire in direction of Armenia’s military units in Vardenis, use air force
Azerbaijani armed forces opened fire in the direction of military unit of the Armed Forces of the Republic of Armenia in Vardenis and applied air force in the direction of posts, spokesperson of Armenia’s Ministry of Defense Shushan Stepanyan reports.
“The actions of the adversary preceded the false information of Azerbaijan’s Ministry of Defense as if the Armed Forces of the Republic of Armenia shelled Azerbaijan’s Dashkesan from Vardenis region of Armenia,” she wrote, adding that with it the adversary tried to prepare grounds for its further actions.