Արցախի անունից դրամահավաք կազմակերպելու իրավասությամբ օժտված են ԱՀ ֆինանսների նախարարությունը և Հայաստան համահայկական հիմնադրամը, մյուս դեպքերում փոխանցումներ չկատարել
30/09/2020 19:30
Արցախի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությունը ստանում է ահազանգեր, որ տարբեր անհատներ և կազմակերպություններ դրամահավաք են կազմակերպում՝ Արցախին օգնության նպատակով: Նախարարությունից հայտնում են.
«Մենք պաշտոնապես հայտարարում ենք, որ Արցախի Հանրապետության անունից նման իրավասությամբ օժտված են բացառապես ԱՀ ֆինանսների նախարարությունը և Հայաստան համահայկական հիմնադրամը: Արցախին օգնելու ցանկացողները պետք է առաջնորդվեն բացառապես ԱՀ ֆինանսների նախարարության և ՀՀ հաղորդագրություններով և տրամադրած հաշվեհամարներով: Մյուս բոլոր դեպքերում հորդորում ենք դրամական փոխանցումներ չկատարել»:
Ի դեպ՝ Արցախի տեղեկատվական շտաբից տեղեկացնում են, որ սեպտեմբերի 30-ին հավաքագրվել է ավելի քան 250 մլն դրամ և 10 մլն ԱՄՆ դոլար:

Полномочием организации сбора средств от имени Республики Арцах наделены только министерство финансов и Всеармянский фонд «Айастан»
30/09/2020 19:56
Министерство Республики Арцах получает сообщения о том, что различные частные лица и организации организуют сбор средств для оказания помощи Арцаху, сообщают из ведомства.
«Мы официально заявляем, что от имени Республики Арцах такими полномочиями наделены исключительно министерство финансов Арцаха и Всеармянский фонд «Айастан». Желающие помочь Арцаху должны руководствоваться исключительно сообщениями министерств финансов Республики Арцах и Армении и предоставленными  счетами. Во всех остальных случаях призываем не делать перечислений», - отмечается в сообщении.
Как передают из информационного штаба Арцаха, 30 сентября собрано более 250 млн. драмов и 10 млн. долларов США.