Բայդենը Թրամփին անվանել է «Պուտինի թուլա»
Դեմոկրատական կուսակցության նախագահի թեկնածու Ջո Բայդենը բանավեճի ժամանակ ԱՄՆ ներկայիս նախագահ Դոնալդ Թրամփին անվանել է Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինի «թուլա»:
Բայդենի համապատասխան հայտարարությամբ տեսանյութը հրապարակվել է CNBC-ի կողմից:
Բայդենը, որը նախկինում զբաղեցնում էր ԱՄՆ փոխնախագահի պաշտոնը, հայտարարել է, որ նա «առճակատման մեջ է մտել Պուտինի հետ և հասկացնել տվել նրան, որ չի գնա իր հնարքների»:
«Եվ նա (Թրամփ՝ խմբ.) Պուտինի թուլան է, նա նույնիսկ չի կարող նրան ոչինչ ասել ամերիկացի զինվորների գլուխների համար վարձատրության մասին», - ասել է նա:
Բայդենը նաև նշել է, որ Թրամփի կառավարման տարիներին ամերիկացիները «ավելի թույլ, աղքատ և մասնատված են»:
Իր հերթին, Թրամփը հարցրել է իր հակառակորդին, թե ինչու է իր որդի Հանթեր Բայդենը, այն բանից հետո, երբ Ջո Բայդենը դարձել ԱՄՆ փոխնախագահ, կարողացել «կարողություն ստեղծել Ուկրաինայում, Չինաստանում, Մոսկվայում»:

Байден назвал Трампа «щенком Путина»
Кандидат в президенты США от Демократической партии Джо Байден в ходе дебатов назвал действующего американского президента Дональда Трампа «щенком» российского лидера Владимира Путина.
Видео с соответствующим заявлением Байдена опубликовал телеканал CNBC.
Байден, ранее занимавший пост вице-президента США, заявил, что «вступал в противоборство с Путиным и давал ему понять, что не пойдёт на его уловки».
«А он (Трамп. — RT) — щенок Путина, он даже не может сказать ему что-либо о вознаграждении за головы американских солдат», — заявил он.
Также Байден заявил, что за время правления Трампа американцы стали «слабее, беднее и более разобщёнными».
В свою очередь, Трамп спросил у оппонента, почему его сын Хантер Байден после того, как Джо Байден стал вице-президентом США, смог «сделать состояние на Украине, в Китае, в Москве».