Քուվեյթի նոր Էմիրը երդում է տվել խորհրդարանի առջև
Քուվեյթի նոր Էմիր շեյխ Նավաֆ ալ Ահմեդ ալ Ջաբեր աս Սաբահը չորեքշաբթի հավատարմության երդում է տվել Ազգային ժողովի (խորհրդարանի) առջև՝ որպես երկրի նոր տիրակալ:
83-ամյա գահաժառանգ այքայազնը նախօրեին Էմիր է հայտարարվել Քուվեյթի 91-ամյա Էմիր շեյխ Սաբահ ալ Ահմեդ ալ Ջաբեր աս Սաբահի մահվանից հետո, որը մահացել է ԱՄՆ-ում, որտեղ հուլիսից բուժում էր անցնում: Արդեն այն ժամանակ պետության ղեկավարի հոսպիտալացման կապակցությամբ նրա խորթ եղբայր գահաժառանգ արքայազն Նավաֆն օժտվել էր մի շարք իշխանական լիազորություններով:
Քուվեյթի Սահմանադրության համաձայն՝ գահաժառանգը տիրակալի մահվանից հետո ավտոմատ կերպով դառնում է Էմիր, բայց ամբողջ իշխանությունն ընդունում Է միայն խորհրդարանի առջև երդում տալուց հետո:

Новый эмир Кувейта принес клятву перед парламентом
Новый эмир Кувейта шейх Наваф аль-Ахмед аль-Джабер ас-Сабах принес в среду клятву верности перед Национальным собранием (парламентом) в качестве нового правителя страны.
83-летний наследный принц был назван эмиром во вторник после смерти 91-летнего эмира Кувейта шейха Сабаха аль-Ахмеда аль-Джабера ас-Сабаха, который умер в США, где с июля проходил лечение. Уже тогда в связи с госпитализацией главы государства его сводный брат наследный принц Наваф был наделен рядом властных полномочий.
Согласно Конституции Кувейта, наследник престола после смерти правителя автоматически становится эмиром, но принимает всю полноту власти лишь после принесения клятвы перед парламентом.