ՀՀ ԱԱԾ տնօրենն Արցախում է
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 30-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արգիշտի Քյարամյանին:
Հանդիպմանը, որին ներկա էր Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Կամո Աղաջանյանը, քննարկվել են Ադրբեջանի սանձազերծած լայնամասշտաբ պատերազմի պայմաններում հայկական երկու հանրապետությունների անվտանգային ոլորտի մի շարք հարցեր:
Հանդիպումից հետո նրանք միասին այցելել են Պաշտպանության նախարարություն, որտեղ պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը ներկայացրել է օպերատիվ իրավիճակն առաջնագծում:

Директор СНБ Армении находится в Арцахе
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял 30 сентября директора Службы национальной безопасности Армении Аргишти Кярамяна.
В ходе встречи, на которой присутствовал директор Службы национальной безопасности Республики Арцах Камо Агаджанян, обсуждался ряд вопросов сферы безопасности двух армянских государств в условиях развязанной Азербайджаном широкомасштабной войны.
После встречи они посетили министерство обороны, где министр обороны Джалал Арутюнян представил оперативную обстановку на границе.