Անցած գիշերվա բոլոր հարձակողական գործողությունները ձախողվել են. Վահրամ Պողոսյան
Ադրբեջանական զինված ուժերը որոշակի հաջողություն ունեցել են միայն մարտի առաջին օրը, Ստեփանակերտում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Արդեն սեպտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերն առաջխաղացում, հաջողություններ ունեցել է հայկական կողմը և այդ հաջողությունները պահպանվում են։ Ադրբեջանում այսօր գտնվում են թուրքական զինուժի բավական մեծ ստորաբաժանումներ և նրանց աջակցությամբ է Ադրբեջանը փորձում հաջողություն ունենալ», - ասաց Վահրամ Պողոսյանը։
Նա նշեց, որ անցած գիշերվա բոլոր հարձակողական գործողությունները ձախողվել են։
«Այս պահի դրությամբ ադրբեջանական բանակն ունի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի շատ մեծ կորուստներ», -ասաց Վահրամ Պողոսյանը։

Azerbaijan’s military forces had some success only on the first day of fight, Vahram Poghosyan, spokesperson of Artsakh President, told the reporters today.
“Already in the night of September 27-28 the Armenian side recorded advance and this success continues. Big units of Turkish armed forces are in Azerbaijan today. Azerbaijan is trying to reach success with their assistance,” Poghosyan said.
He stressed that all the attacks of the enemy during the past night failed.
“As of the moment the Azerbaijani army has very big losses of manpower and military equipment,” Poghosyan said.