Անցած գիշերվա բոլոր հարձակողական գործողությունները ձախողվել են. Վահրամ Պողոսյան
Ադրբեջանական զինված ուժերը որոշակի հաջողություն ունեցել են միայն մարտի առաջին օրը, Ստեփանակերտում լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը։
«Արդեն սեպտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերն առաջխաղացում, հաջողություններ ունեցել է հայկական կողմը և այդ հաջողությունները պահպանվում են։ Ադրբեջանում այսօր գտնվում են թուրքական զինուժի բավական մեծ ստորաբաժանումներ և նրանց աջակցությամբ է Ադրբեջանը փորձում հաջողություն ունենալ», - ասաց Վահրամ Պողոսյանը։
Նա նշեց, որ անցած գիշերվա բոլոր հարձակողական գործողությունները ձախողվել են։
«Այս պահի դրությամբ ադրբեջանական բանակն ունի կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի շատ մեծ կորուստներ», -ասաց Վահրամ Պողոսյանը։

Все наступательные действия противника за прошедшую ночь провалились – Ваграм Погосян
Азербайджанские вооруженные силы достигли некоторого успеха только в первый день боев, заявил в беседе с журналистами пресс-секретарь президента Республики Арцах Ваграм Погосян.
«Уже в ночь с 27 сентября на 28 сентября продвижение, успехи имела армянская сторона и эти успехи сохраняются. Сегодня в Азербайджане находятся довольно большие подразделения турецких вооруженных сил и Азербайджан стремиться достичь успеха с их помощью», - сказал Ваграм Погосян.
Он отметил, что все наступательные действия противника этой ночью провалились.
«По состоянию на данный момент, азербайджанская армия понесла очень большие потери в живой силе и технике», - сказал Ваграм Погосян.