Ադրբեջանի ավիացիան հարվածներ է հասցնում Արցախի ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ, օդում  են Թուրքիայի F-16 կործանիչները
30/09/2020 10:26
Ադրբեջանի ավիացիան հարվածներ է հասցնում Արցախի ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ, օդում են Թուրքիայի F-16 կործանիչները
Ադրբեջանի ռազմաօդային ուժերը խառը մարտակարգով ռմբաավիացիոն հարվածներ են հասցնում Արցախի ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ, օգտագործվում են նաև թուրքական արտադրության ԱԹՍ-ներ, ֆեյսբուքյան գրառմամբ տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Օդում  են նաև Թուրքիայի Հանրապետության ռազմաօդային ուժերին պատկանող F-16 բազմաֆունկցիոնալ կործանիչները։
Հակառակորդի օդուժը գործում է հեռվից՝ չմտնելով ՀՕՊ միջոցների  խոցման տիրույթ։  Կիրառվում են օդ-ցամաք հեռահար հրթիռներ։ Օդաչուների թուրքերենով խոսակցությունները արձանագրված են», - գրել է նա։

ВВС Азербайджана наносят удары по позициям Армии обороны Карабаха на севере, в воздухе находятся турецкие истребители F-16
30/09/2020 10:32
ВВС Азербайджана наносят удары по позициям Армии обороны Нагорного Карабаха в северном направлении, заявила пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян.
«Применяются также беспилотники турецкого производства. В воздухе находятся турецкие истребители F-16. Авиация противника действует издалека и не входит в зону поражения ПВО. Применяются ракеты дальнего поражения типа «воздух-земля»», - отметила Степанян.