«Գլուխ եմ խոնարհում հայրենիքին մատուցած ձեր ծառայության առջև». Արայիկ Հարությունյանն այցելել է ՊԲ զինվորական հոսպիտալ
01/10/2020 18:36
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 1-ին տիկնոջ՝ Քրիստինե Հարությունյանի հետ, ՊԲ զինվորական հոսպիտալում այցելել է սեպտեմբի 27-ին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնամասշտաբ պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողներին:
Երկրի ղեկավարը զրուցել է նրանց հետ, հետաքրքրվել բուժման ընթացքով, մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
«Դուք ձեր ընկերների հետ մեծ սխրանք եք գործել՝ ձախողելով հակառակորդի՝ մեր ժողովրդի ֆիզիկական անվտանգությանը սպառնացող սադրիչ գործողությունները: Գլուխ եմ խոնարհում հայրենիքին մատուցած ձեր ծառայության առջև»,- ասել է Հանրապետության նախագահը և ավելացրել, որ, շնորհիվ հայ ժողովրդի կողմից մղվող միասնական և միահամուռ պայքարի, ստեղծված իրավիճակը հաղթահարելու ենք պատվով:

Президент Арцаха посетил раненых военнослужащих
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с супругой Кристине Арутюнян посетил 1 октября в военном госпитале Минобороны Арцаха раненных в результате развязанной 27 сентября Азербайджаном широкомасштабной войны военнослужащих.
Президент республики побеседовал с ними, поинтересовался их самочувствием, пожелал скорейшего выздоровления.
«Вы вместе со своими друзьями совершили большой подвиг, провалив провокационные действия противника, угрожающие физической безопасности нашего народа. Я склоняю голову перед вами, вашим служением Родине», - сказал президент Арцаха и добавил, что благодаря единой и сплоченной борьбе армянского народа, создавшаяся ситуация будет преодолена с честью.