Ինչպես Արցախյան առաջին և Ապրիլյան պատերազմներում, այնպես էլ հիմա եզդիները կանգնած են հայ ժողովրդի կողքին. Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Ազիզ Թամոյանին
01/10/2020 11:56
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 1-ին ընդունել է Եզդիների ազգային միության նախագահ Ազիզ Թամոյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ազիզ Թամոյանը նշել է, որ Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմը, որը հովանավորվում է Թուրքիայի կողմից, նախորդ դարասկզբին հայ և եզդի ժողովուրդների նկատմամբ Օսմանյան Թուրքիայի ցեղասպան քաղաքականության շարունակությունն է: Եզդիների ազգային միության նախագահի խոսքով՝ ինչպես Արցախյան առաջին և Ապրիլյան պատերազմներում, այնպես էլ հիմա եզդիները կանգնած են հայ ժողովրդի կողքին:
Նախագահ Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել Ազիզ Թամոյանին և եղբայրական եզդի ժողովրդին ստեղծված իրավիճակում ցուցաբերած գործուն աջակցության համար, և ընդգծել, որ համատեղ ջանքերով կրկին հաջողվելու է չեզոքացնել արտաքին վտանգները:

Как в первой Арцахской и Апрельской войнах, так и сейчас езиды рядом с армянским народом – президент Арцаха принял Азиза Тамояна
01/10/2020 13:58
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 1 октября принял делегацию во главе с председателем Национального союза езидов Азизом Тамояном, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Азиз Тамоян отметил, что развязанная Азербайджаном при поддержке Турции война против Арцаха является продолжением политики геноцида Османской Турции в отношении армянского и езидского народов в начале прошлого века.
По словам председателя Национального союза езидов, как в первой Арцахской и Апрельской войнах, так и сейчас езиды стоят рядом с армянским народом.
Президент Арутюнян выразил благодарность Азизу Тамояну и братскому езидскому народу за действенную поддержку в создавшейся ситуации и подчеркнул, что совместными усилиями снова удастся нейтрализовать внешние угрозы.