Համատեղ ջանքերով կկոտրենք հակառակորդի ողնաշարը, որ այլևս երբեք իր ձեռքերը չպարզի մեր ուղղությամբ. ՀՀ վարչապետ (Տեսանյութ)
03/10/2020 17:45
Հաղթանակը, միայն ու միայն հաղթանակը, բացառապես հաղթանակն է այն ավարտը, որ մենք պատկերացնում ենք այս պայքարի վերջում՝ դիմելով հայ ժողովրդին, ասաց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսօր արդեն Արցախի պաշտպանության բանակն իրականացրել է ակտիվ հակահարձակողական գործողություններ և հասել էական հաջողությունների՝ ջախջախելով թշնամական մի քանի հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ։ Մեր թշնամին որքան էլ վարձկան հրոսակների առատ հոսք ունենա, չի կարող մրցակցել ապրելու և հաղթելու հայկական կամքի հետ», - հայտարարեց վարչապետը։
Նա նշեց՝ հայկական կողմը համատեղ ջանքերով պետք է կոտրի հարձակվող ոսոխի ողնաշարը։
«Որպեսզի նա այլևս երբեք իր ձեռքերը չպարզի մեր ուղղությամբ, իր հայացքը չուղղի մեր հայրենիքին», - ասաց Փաշինյանը։
Վարչապետն ասաց՝ սա մի նոր Սարդարապատ է և մեզնից յուրաքանչյուրը պարտավոր է ինքն իրեն նվիրել մեկ նպատակի, որի նպատակի անունն է հաղթանակ։
«Մեզնից յուրաքանչյուրն ամեն վայրկյան պետք է պատրաստ լինի գտնվել այդ հաղթանակի առաջնագծում։ Ու մենք կհաղթենք, ու մենք անպայմանորեն կհաղթենք, ու չկասկածեք, մենք անպայմանորեն կհաղթենք», - հայտարարեց վարչապետը։

Мы вместе должны сломить хребет противнику, чтобы он никогда больше не обращал свой взор в нашу сторону – Никол Пашинян
03/10/2020 18:20
Завершением нынешнего конфликта может стать только победа армянской стороны, заявил сегодня премьер-министр Армении Никол Пашинян в своем обращении к нации.
«Победа и только победа, исключительная победа – это завершение, которое мы представляем в конце этой борьбы. Сегодня уже Армия обороны Арцаха осуществила активные контрнаступательные операции и достигла существенных успехов, уничтожив несколько вражеских спецподразделений. Сколько бы наш враг не пополнял свои ряды наемными террористами, он не сможет конкурировать с нашей волей жить и побеждать», - сказал премьер-министр.
Он отметил, что армянская сторона совместными усилиями должна сломать хребет противнику.
«Чтобы он больше не протягивал руки в нашем направлении, не устремлял свой взор на нашу родину», - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр заявил, что это – новый Сардарапат и каждый из нас должен посвятить себя одной цели – победе.
«Каждый из нас обязан находиться на передовой победы. Мы победим и не сомневайтесь в этом», - заявил Никол Пашинян.