Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Անգելա Մերկելի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր հերթական հեռախոսազրույցն է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ: Սա վերջին մի քանի օրերի ընթացքում Գերմանիայի ղեկավարի հետ ունեցած երկրորդ զրույցն է, հայտնում են կառավարությունից:
Վարչապետ Փաշինյանը տեղեկություններ է փոխանցել ռազմական գործողություններում տեղի ունեցող զարգացումների մասին: Նա պատմել է թուրքական զինվորականների մասնակցության, ինչպես նաև այդ երկրի կողմից վարձկաններ և գրոհայիններ Ադրբեջան փոխադրելու վերջին բացահայտումների մասին:
Գերմանիայի Կանցլերը հույժ կարևորել է կրակի դադարեցումը և խաղաղ գործընթացի վերականգնումը՝ համաձայն Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ղեկավարների հոկտեմբերի 1-ի հայտարարությանը:

Премьер Армении и провел телефонный разговор с канцлером Германии по вопросу Карабаха
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел сегодня телефонный разговор с канцлером Германии Ангелой Меркель. Это второй за последние несколько дней разговор Пашиняна и Меркель.
Как сообщает пресс-служба правительства, Пашинян передал Меркель информацию о происходящих в боевых действиях развитиях. Он рассказал о последних выявленных фактах об участии Турции и переправке этой страной в Азербайджан наемников и террористов.
Со своей стороны кацелер Германии заявила о необходимости прекращения огня и восстановления мирного процесса в соответствии с заявлением глав стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ от 1 октября.