Դավիթ Գրիգորյան, Էդգար Մարկոսյան, Յուրա Ալավերդյան, Սերգեյ Շաքարյան, Դավիթ Ղազարյան. Արցախի նոր հերոսները
04/10/2020 14:03
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը ևս հինգ հոգու արժանացրել է «Արցախի հերոս» բարձրագույն կոչմանը։
Զինծառայող Դավիթ Լյովայի Գրիգորյան․ 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ից ակտիվորեն մասնակցելով Ֆիզուլիի հատվածում՝ հասցրել է խոցել 15 տանկ և 1 ՀՄՄ։ Շարունակում է ծառայել մեր հայրենիքին՝ գտնվելով առաջնագծում։
Զինծառայող Էդգար Էդվարդի Մարկոսյան. Թալիշի ուղղությամբ խոցել է 10 տանկ ՝ ամուր պահելով իրեն վստահված հատվածը։
Զինծառայող Յուրա Հայկարամի Ալավերդյան. Ֆիզուլիի հատվածում խոցել է 9 տանկ ու մեկ միավոր ավտոտեխնիկա։
Գնդապետ Սերգեյ Շահենի Շաքարյան. Կազմակերպել է հակառակորդի բազմաթիվ տանկային ու հետևակային գրոհներ՝ պատճառելով բավականին մեծ կորուստներ։

New heroes of Artsakh: President awards 5 other servicemen with Hero of Artsakh highest title
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan awarded other 5 servicemen with Hero of Artsakh highest title.
Serviceman David Grigoryan – from September 27, 2020 was actively engaged in actions in Fizuli sector, managed to destroy 10 tanks, one infantry armored vehicle. Continues serving for Homeland on the frontline.
Serviceman Edgar Markosyan – destroyed 10 tanks in the direction of Talish, keeping the sector trusted to him firmly.
Serviceman Yura Alaverdyan – destroyed 9 tanks and a vehicle in Fizuli sector.
Colonel Sergey Shakaryan – organized numerous attacks on the tanks and infantry inflicting big losses to the enemy.