UFC-ի նախկին չեմպիոնը դատապարտել է Ղարաբաղի վրա Ադրբեջանի և Թուրքիայի հարձակումը
Ամերիկացի հայտնի մարզուհի, UFC-ի նախկին չեմպիոն Ռոնդա Ռոուզին արտահայտվել է Լեռնային Ղարաբաղում Հայաստանի ու Ադրբեջանի ռազմական հակամարտության վերաբերյալ:
Instagram-ում ամերիկացի մարզիկն ու դերասանուհին գրառում է հրապարակել Ղարաբաղում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ: Նա հայտարարել է, որ մարդիկ պետք է բողոք բարձրացնեն «Ղարաբաղի վրա Թուրքիայի և Ադրբեջանի հարձակման դեմ»:
«Հայաստանն ու Արցախը հարձակման են ենթարկվում: Ցույց տվեք ձեր համերաշխությունը, որպեսզի գլոբալ ջանքերի շնորհիվ իրազեկությունը բարձրացվի: Ձեր վրդովմունքն արտահայտեք Թուրքիայի օժանդակությամբ Ադրբեջանի կողմից հրահրված հարձակումների և հայերին իրենց նախնիների հայրենիք հանդիսացող Արցախից էթնիկական զտումների բացահայտ ցանկության վերաբերյալ: Ձեր երկրների նախագահներին կոչ արեք դատապարտել Ադրբեջանի ու Թուրքիայի գործողությունները», - գրել է Ռոուզին:

Экс-чемпионка UFC осудила «нападение Турции и Азербайджана» на Карабах
Бывшая чемпионка UFC Ронда Роузи высказалась по поводу военного конфликта Армении и Азербайджана на территории Нагорного Карабаха.
В Instagram американская спортсменка и актриса опубликовала пост, посвященный ситуации в непризнанной республике. Она заявила, что людям необходимо поднять протест против «нападения Турции и Азербайджана на Карабах».
«Армения и Арцах подвергаются атаке. Проявите солидарность, чтобы совместными усилиями повысить уровень осведомленности об этом. Поднимите ваш голос против нападения Азербайджана, поддерживаемого Турцией, и его стремления произвести этническую чистку в Арцахе, на родине армян испокон веков. Призовите президентов ваших стран осудить действия Азербайджана и Турции», - написала Роузи.