Պեսկովը տեղեկություն չունի Ղարաբաղում ահաբեկիչների դեմ Ռուսաստանի հնարավոր գործողությունների մասին
Կրեմլը չի հաստատում տեղեկություններն այն մասին, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի ռազմական հակամարտությունը դուրս է եկել Լեռնային Ղարաբաղի սահմաններից:
«Ոչ, այդ տեղեկատվությունը չի հաստատվում», - ասել է Պեսկովը:
Նա նաև նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում գտնվող սիրիացի զինյալները Ռուսաստանի խորը մտահոգության պատճառ են հանդիսանում:
«Այս օրերին թեժ հակամարտության գոտում գրոհայինների առկայությունը մեծ վտանգ է ներկայացնում և խորը մտահոգության առիթ է Ռուսաստանի համար, ինչի մասին մենք արդեն խոսել ենք», - ասել է Պեսկովը:
Նա նշել է, որ տեղեկություն չունի Ռուսաստանի կողմից զինյալներին հակազդելու հնարավոր միջոցառումների մասին:

Песков не располагает информацией о возможных действиях России против террористов в Карабахе
В Кремле не подтверждают сообщения о том, что военный конфликт Азербайджана и Армении вышел за пределы Нагорного Карабаха, сообщил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Нет, такая информация не подтверждается», - сказал Песков.
Он также отметил, что сирийские боевики в Нагорном Карабахе - повод для глубокой обеспокоенности России.
«Нахождение боевиков в зоне горячего конфликта в эти дни представляет собой большую опасность, является поводом для глубокой обеспокоенности РФ, о чем мы уже говорили», - сказал Песков.
Он отметил, что у него нет никакой информации о каких-то возможных мерах противодействия боевикам со стороны России.