Պեսկովը տեղեկություն չունի Ղարաբաղում ահաբեկիչների դեմ Ռուսաստանի հնարավոր գործողությունների մասին
Կրեմլը չի հաստատում տեղեկություններն այն մասին, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի ռազմական հակամարտությունը դուրս է եկել Լեռնային Ղարաբաղի սահմաններից:
«Ոչ, այդ տեղեկատվությունը չի հաստատվում», - ասել է Պեսկովը:
Նա նաև նշել է, որ Լեռնային Ղարաբաղում գտնվող սիրիացի զինյալները Ռուսաստանի խորը մտահոգության պատճառ են հանդիսանում:
«Այս օրերին թեժ հակամարտության գոտում գրոհայինների առկայությունը մեծ վտանգ է ներկայացնում և խորը մտահոգության առիթ է Ռուսաստանի համար, ինչի մասին մենք արդեն խոսել ենք», - ասել է Պեսկովը:
Նա նշել է, որ տեղեկություն չունի Ռուսաստանի կողմից զինյալներին հակազդելու հնարավոր միջոցառումների մասին:

Kremlin does not confirm the information that the military conflict of Armenia and Azerbaijan has gone beyond Nagorno Karabakh, Russia’s President’s spokesperson Dmitry Peskov stated.
“Such information has not been confirmed,” he said.
Peskov also stressed that Russian militias in Nagorno Karabakh is a matter of deep concern for Russia.
“The deployment of militias in the hot conflict zone during these days is a serious danger and is a matter of deep concern for Russia, which we already have stated,” Peskov said.
He stressed he does not have any information about the possible countermeasures against militias by Russia.