ԱԺ-ն երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց ռազմական դրության սահմանափակումները խախտելու համար տույժեր սահմանելու մասին օրենքի նախագիծը
09/10/2020 19:03
Ազգային ժողովը քիչ առաջ 72 կողմ, 0 դեմ, 0 ձեռնպահ ձայներով երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ ընդունեց Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծը:
Հիշեցնենք, որ կառավարության ներկայացրած օրինագծով առաջարկվում է տույժեր սահմանել ՀՀ ողջ տարածքում հայտարարված ռազմական դրության սահմանափակումները խախտելու համար:
ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացում կատարելու մասին նախագիծն էլ երկրորդ ընթերցմամբ և ամբողջությամբ անցավ 80 կողմ ձայնով:

Парламент Армении принял во втором чтении и полностью законопроект об установлении штрафов за нарушение ограничений во время военного положения
Парламент Армении немногим ранее принял во втором и окончательном чтении проект закона о внесении дополнений в Кодекс об административных правонарушениях соотношением голосов 72 «за», 0 «против», 0 «воздержался».
После голосования спикер парламента Арарат Мирзоян напомнил, что у депутатов, начиная с этого момента, есть 3 часа для внесения предложений, после чего предложения будут обсуждены в профильной комиссии еще 3 часа. Только после этого состоится обсуждение закона во втором чтении.
Напомним, согласно предложенному правительством проекту предлагается установить штрафы за нарушение ограничений во время военного положения, установленного на всей территории Республики Армения.