Ադրբեջանը պատասխանատվության է ենթարկվելու Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի մի շարք խախտումների համար. ՄԻԵԴ-ում ՀՀ ներկայացուցչություն
10/10/2020 21:28
ՀՀ կառավարությունը շարունակում է ՄԻԵԴ ներկայացնել Ադրբեջանի կողմից մարդու իրավուքների խախտման վերաբերյալ անհերքելի ապացույցներ:
Նախորդ օրերի ընթացքում ՄԻԵԴ են ներկայացվել նաև ռազմական գործողություններին Թուրքիայի մասնակցության վերաբերյալ նոր ապացույցներ:
Ներկայացված ապացույցների հիման վրա Ադրբեջանը պատասխանատվության է ենթարկվելու Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի մի շարք խախտումների համար:

Azerbaijan to be held responsible for violations of European Conventions on Human Rights: ECHR Armenia’s representation
10/10/2020 21:46
Armenia’s government continues submitting undeniable proofs of violation of human rights by Azerbaijan to the European Court of Human Rights.
During the past days, the Court was submitted new evidences proving participation of Turkey in the hostilities, Armenia's representation in the COurt reports.
On the bases of provided proofs Azerbaijan will be held responsible for a number of violations of European Conventions on Human Rights.