Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի նախաձեռնությամբ կառավարության շենքում տեղի է ունենում հանդիպում արտախորհրդարանական ուժերի ներկայացուցիչների հետ։
Լրագրողների հետ զրույցում հանդիպմանը մասնակցող «Հանրապետություն» կուսակցության նախագահ Արամ Սարգսյանն ասաց, թե օրակարգում Արցախի շուրջ ստեղծված հարցն է։
Նշենք, որ հանդիպմանը մասնակցում են «Հանրապետական» կուսակցության խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանը, «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, պատգամավոր Արման Բաբաջանյանը, «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի քարտուղար Սուրեն Սահակյանը, «Հայ ազգային կոնգրես» կուսակցության փոխնախագահ Լևոն Զուրաբյանը և այլոք։
Նշենք, որ նախօրեին էլ վարչապետն Ազգային ժողովում հանդիպել էր ԱԺ խորհրդի անդամների՝ խորհրդարանի նախագահ Արարատ Միրզոյանի, խմբակցությունների ղեկավարների և մշտական հանձնաժողովների նախագահների հետ։

По инициативе премьер-министра Армении Никола Пашиняна в правительстве проходит встреча с представителями внепарламентских сил.
Председатель партии «Республика» Арам Саркисян заявил в беседе с журналистами, что в повестке обсуждения создавшаяся вокруг Арцаха ситуация.
Отметим, что во встрече участвуют пресс-секретарь Республиканской партии Армении Эдуард Шармазанов,  представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян, руководитель парламентской фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, депутат Арман Бабаджанян, секретарь исполнительного органа партии «Решение гражданина» Сурен Саакян, заместитель председателя партии «Армянский национальный конгресс» Левон Зурабян и другие.
Отметим, что накануне премьер-министр встретился с членами Совета Национального Собрания, спикером парламента Араратом Мирзояном, руководителями парламентских фракций и председателями постоянных комиссий.