Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ, որը սկսվել է  Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի աղոթքով (Լուսանկարներ)
19/10/2020 17:58
Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ, որը սկսվել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի աղոթքով (Լուսանկարներ)
Բացի ԱԽ անդամներից՝ նիստին մասնակցել են նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը, Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձաժողովի նախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանը, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչ, պատգամավոր Արման Աբովյանը:
ԱԽ նիստը սկսվել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի աղոթքով:
Նիստի ընթացքում քննարկվել են ադրբեջանաթուրքական ագրեսիայի հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված իրավիճակն ու հակառակորդին հակազդելու ուղղությամբ իրականացվող քայլերը:

Заседание Совета безопасности Армении состоялось с участием Католикоса и представителей парламентской оппозиции
19/10/2020 18:05
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел сегодня заседание Совета безопасности.
Как сообщает пресс-служба правительства, в заседании, кроме членов Совета безопасности, приняли участие президент Армении Армен Саркисян, Католикос всех армян Гарегин Второй, руководитель правящей парламентской фракции «Мой шаг» Лилит Макунц, руководитель оппозиционной парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян, руководитель парламентской комиссии по внешним отношениям Рубен Рубинян, руководитель парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности Андраник Кочарян, член оппозиционной парламентской фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян.
Обсуждены сложившаяся в результате азербайджано-турецкой агрессии ситуация в Нагорном Карабахе и осуществляемые с целью противодействия агрессии шаги.