Լապշինն՝ ադրբեջանական կեղծ տեսանյութերի մասին. «Պազվում է Ղարաբաղում ավտոմեքենաներն ուկրաինական «UA» համարանիշներով են»
20/10/2020 17:04
«Ազատագրված» Հադրութից, Մարտունիից և Ջաբրայիլից ադրբեջանցի զինվորականների նկարահանած տեսանյութերից պարզվում է, որ հայերն արաբական ծածկագիր են օգտագործում, և Մարտունիում գործում է Սիրիայի ազգային բանկ, իսկ դատելով արաբական գրությունից՝ բաժանմունքը, չգիտես ինչու, Հալեպում է, գրել է բլոգեր Ալեքսանդր Լապշինն իր ֆեյսբուքյան էջում:
«Նաև ադրբեջանական տեսանյութերից ինձ համար բացահայտեցի, որ Ղարաբաղում ավտոմեքենաներն ուկրաինական «UA» համարանիշներով են, իսկ դրանց շուրջ ավերածությունները հիշեցնում են Դոնեցկը: Բացի այդ, իմացա, որ Ադրբեջանի կողմից իբր գրավված Զոդի լեռնանցքում սոճիներ են աճել: Ընդամենը մեկ տարում, մեկ տարի չեմ եղել այնտեղ: Դա իսկական հրաշք է, չէ՞ որ այնտեղ միայն մերկ ժայռեր էին:
Ենթադրում եմ, որ շուտով Ադրբեջանը մեզ կծանոթացնի Յաշմա հատուկ նշանակության ջոկատի գրոհայինների սելֆիների հետ Ստեփանակերտում: Այդ լուսանկարներից մենք կիմանանք, որ Ստեփանակերտը գեղեցիկ մի քաղաք է ծովափին, որը հիշեցնում է Սումգայիթը», - գրել է նա:

Оказывается номерные знаки у машин в Карабахе украинские «UA». Лапшин о лживых азербайджанских видео
Из просмотра видео снятых бравыми азербайджанскими солдатами в «освобожденных» Гадруте, Мартуни и Джебраиле выяснилось что армяне используют арабскую вязь и в Мартуни оказывается функционирует национальный банк Сирии и судя по надписи на арабском - отделение почему-то в Алеппо, написал блогер Александр Лапшин на своей странице в «Фейсбук».
«Еще я открыл для себя из азербайджанских видео, что оказывается номерные знаки у машин в Карабахе украинские «UA», а виды вокруг напоминают разрушения в Донецке. Еще не без радости узнал, что якобы захваченный Азербайджаном Зодский перевал оброс могучими сосновыми лесами. Всего за год, с тех пор как я там был. Это настоящее чудо, ведь год назад там были голые скалы.
Полагаю, скоро Азербайджан ознакомит нас с селфи снятыми бойцами спецназа Яшма в Степанакерте. Из этих фото мы не без восторга узнаем, что Степанакерт это замечательный курортный город на берегу моря, сильно напоминающий Сумгаит», - написал онա