Ռուսաստանի մուսուլմանները Երևանին և Բաքվին Ղարաբաղում խաղաղության կոչ են անում
Ռուսաստանի մուսուլմանները կոչ են արել Հայաստանի և Ադրբեջանի հոգևոր ու աշխարհիկ առաջնորդներին նպաստել Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության հաստատմանը: Այս մասին հաղորդվում է Ռուսաստանի Դաշնության Մուսուլմանների հոգևոր ժողովի պաշտոնական կայքում:
Կազմակերպությունը կոչ է անում դադարեցնել արյունահեղությունը, շարունակել խաղաղ բանակցությունները և ամեն կերպ խթանել տարածաշրջանում խաղաղությունը:
Մուսուլմանական համայնքը նույնպես սատարել է Մոսկվայի և Համայն Ռուսիո Պատրիարք Կիրիլի նախաձեռնությանը, որը հոկտեմբերի սկզբին կոչ էր անում երկարաձգել հրադադարի ռեժիմը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև:

Мусульмане РФ призвали Ереван и Баку к миру в Карабахе
Мусульмане России призвали религиозных и светских лидеров Армении и Азербайджана поспособствовать достижению мира в Нагорном Карабахе. Об этом сообщается на официальном сайте Духовного собрания мусульман РФ.
Организация призывает остановить кровопролитие, продолжить мирные переговоры и всемерно способствовать установлению мира в регионе.
Также мусульманская община поддержала инициативу патриарха Московского и всея Руси Кирилла, который в начале октября призвал продлить режим прекращения огня между Арменией и Азербайджаном.