Մեր տղաների մարտական ոգին ու տրամադրվածությունը հաղթանակի հանդեպ միայն մեծ վստահություն է ներշնչում. Արցախի նախագահ. Լուսանկարներ
22/10/2020 13:17
Ամեն անգամ առաջնագծից վերադառնում եմ նոր ու թարմացված ուժերով, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Մեր տղաների մարտական ոգին ու տրամադրվածությունը հաղթանակի հանդեպ միայն մեծ վստահություն է ներշնչում: Արհեստավարժ զինվորականների, ժամկետայինների և աշխարհազորի սերտ փոխգործակցված աշխատանքն ու կողք-կողքի ճիշտ գործելու ունակությունն ամեն օր արտահայտվում են նոր սխրանքներով:
Եվ այսօր շատ կարևոր է, որպեսզի նրանց ոգևորությունն ու վճռականությունը վարակիչ դառնան նաև թիկունքում գտնվողների համար: Թշնամու դեմ արդյունավետ պայքար մղելու և հաղթանակի հասնելու բոլորիս հավաքական ցանկությունը կարող ենք կյանքի կոչել մեր ուժերի նկատմամբ անվերապահ հավատի ու միասնական ջանքերի շնորհիվ», - նշել է նախագահն՝ ընդգծելով՝ հավատում է մեր հաղթանակին։

Боевой дух и настрой наших парней вселяют только большую надежду на победу – президент Арцаха (Фото)
22/10/2020 14:12
Каждый раз я возвращаюсь с фронта с новыми и свежими силами, написал президент Республики Арцах Араик Арутюнян на своей странице в Facebook.
«Боевой дух и настрой наших парней вселяют только большую надежду на победу. Способность правильно взаимодействовать и четкая координированная работа профессиональных военных, военнослужащих срочной службы и резервистов каждый день проявляются в новых подвигах.
Сегодня очень важно, чтобы их вдохновение и решительность стали заразительными также для тех, кто находится в тылу. Наше коллективное желание вести против врага эффективную борьбу и одержать победу можно претворить в жизнь только благодаря единым усилиям и безоговорочной вере в наши силы», - отметил президент Арцаха, подчеркнув, что верит в победу.