Պուշկով. Թուրքիան կարող է միայն սրել հակամարտությունը Ղարաբաղում
Ռուսաստանցի սենատոր Ալեքսեյ Պուշկովը հայտարարել է, որ եթե Թուրքիան Ադրբեջանի խնդրանքով զորքեր ուղարկի Լեռնային Ղարաբաղ, ղարաբաղյան հակամարտությունը միայն կսրվի, խաղաղ սցենարը բացառվելու է:
Չորեքշաբթի Թուրքիայի փոխնախագահ Ֆուաթ Օքթայը հայտարարել էր, որ իր երկիրը զորքեր կուղարկի Լեռնային Ղարաբաղ, եթե նման խնդրանք ստացվի Ադրբեջանից:
«Թուրքիայի փոխնախագահ Օքթայը հաստատել է իր պատրաստակամությունը Բաքվի խնդրանքի դեպքում թուրքական զորքեր ուղարկել Ղարաբաղ: Թուրք զինվորականները Ղարաբաղո՞ւմ: Դա կհանգեցներ հակամարտության ընդլայնմանն ու միջազգայնացմանը և կբացառվի խաղաղության սցենարը: Էլ չենք ասում անցյալի ուրվականների վերածննդի մասին», - գրել է Պուշկովը Twitter- ում:

Пушков оценил возможный ввод турецких войск в Карабах
Российский сенатор Алексей Пушков заявил, что если Турция направит войска в Нагорный Карабах по просьбе Азербайджана, карабахский конфликт только усилится, мирный сценарий будет исключен.
В среду вице-президент Турции Фуат Октай заявил, что его страна направит войска в Нагорный Карабах, если от Азербайджана поступит такая просьба.
«Вице-президент Турции Октай подтвердил готовность отправить турецкие войска в Карабах в случае просьбы Баку. Турецкие военные в Карабахе? Это привело бы к расширению и интернационализации конфликта и исключило бы мирный сценарий. Не говоря уже о возрождении призраков прошлого», - написал Пушков в Twitter.