Ահաբեկչի կողմից Վրաստանի բանկում վերցված բոլոր պատանդներն ազատ են արձակվել
Բոլոր պատանդները, որոնք գերեվարվել էին նախօրեին Զուգդիդիում, արդեն ազատության մեջ են: Վրաստանի առողջապահության նախարարությունից հայտնել են, որ նրանց առողջությանը ոչինչ չի սպառնում:
«Սամեգրելոյի շրջանում ՆԳՆ-ի կողմից իրականացված հատուկ ոստիկանական գործողության արդյունքում բոլոր պատանդներն ազատ են արձակվել, և նրանց կյանքին և առողջությանը այլևս վտանգ չի սպառնում», - ասված է հայտարարության մեջ:
Նախարարության տվյալներով՝ հարձակումը տեղի է ունեցել Զվիադ Գամսախուրդիայի պողոտայում գտնվող բանկի մասնաճյուղում: Հարձակվողը պատանդ էր վերցրել 43 մարդու:
Նախօրեին բանակցողներին հաջողվել է ապահովել պատանդների մեծ մասի ազատումը, նրանց փոխարինել է ոստիկանության տեղի վարչության պետ Ավթանդիլ Գալդավան: Ավելի ուշ նա և երեք այլ պատանդներ լքել են բանկի մասնաճյուղը:

В Грузии освобождены все захваченные накануне заложники
Все заложники, которые были захвачены накануне, 21 октября, в Зугдиди, уже на свободе. Их здоровью ничего не угрожает, сообщило МВД Грузии.
«В результате специальной полицейской операции, проведенной Министерством внутренних дел в районе Самегрело, все заложники были освобождены, и их жизни и здоровью больше не угрожает опасность», — говорится в сообщении.
По информации ведомства, нападение произошло в банковском отделении на проспекте Звиада Гамсахурдиа. Нападавший взял в заложники 43 человека.
Вчера переговорщикам удалось добиться освобождения большинства заложников, их заменил глава местного управления полиции Автандил Галдава. Позднее и он с еще тремя заложниками покинул отделение банка.