ՊԲ-ն թեժ մարտեր է մղում Մարտունու Շեխեր և Ջիվանի գյուղերի մատույցներում. թշնամին ունի կենդանի ուժի մեծ կորուստներ. Պողոսյան
22/10/2020 19:38
Ռազմական գործողություններն ակտիվորեն շարունակվում են առաջնագծի ամբողջ երկայնքով, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
«Պաշտպանության բանակն այս պահին թեժ մարտեր է մղում Մարտունու շրջանի Շեխեր և Ջիվանի գյուղերի մատույցներում: Թշնամին ունի կենդանի ուժի մեծ կորուստներ», - գրել է Վահրամ Պողոսյան

Karabakh Defense Army wages fierce battles near the villages of Shekher and Jivan in Martuni region: Artsakh president’s spokesperson
22/10/2020 19:46
Military actions continue intensively along the entire line of contact, Artsakh president’s spokesperson Vahram Poghosyan wrote on Facebook.
“As of the moment the Defense Army is waging fierce fights near the villages of Shekher and Jivan in Martuni region. The enemy suffers big losses of manpower,” Poghosyan wrote.