Սերգեյ Սմբատյանն իր համերգից ստացված հասույթը տրամադրել է Արցախի երեխաների օգնելու համար
Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր‚ Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գլխավոր դիրիժոր Սերգեյ Սմբատյանը միացել է Հայերի ասամբլեայի նախաձեռնած մշակույթի համաշխարհային գործիչներին համախմբող մարդասիրական ակցիային:
Նա իր առաջիկա համերգից ստացված հասույթը փոխանցել է Հայերի ասամբլեայի հիմնադրամին՝ Արցախի երեխաներին օգնելու համար։
Սերգեյ Սմբատյանի և Մալթայի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի առցանց համերգը կայանալու է նոյեմբերի 14-ին‚ ներկայացվելու է Լյուդվիգ վան Բեթհովենի «Կորիոլան» նախերգանքը։

Сергей Смбатян предоставил всю выручку от концерта в помощь детям Арцаха
Художественный руководитель и главный дирижер Государственного симфонического оркестра Армении, главный дирижер Мальтийского филармонического оркестра Сергей Смбатян присоединился к инициированной Ассамблеей армян гуманитарной акции, объединившей мировых деятелей искусства.
Вся полученная от предстоящего концерта выручка передана фонду Ассамблеи армян для оказания помощи детям Арцаха.
Онлайн концерт Сергея Смбатяна и Мальтийского филармонического оркестра состоится 14 ноября, в программе концерта будет представлена увертюра «Кориолан» Людвига Ван Бетховена.