Շուշիի Ղազանչեցոց Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցում տեղի ունեցած պսակադրությունն առաջին հերթին ուղերձ է` ուղղված ողջ քաղաքակիրթ աշխարհին. Արցախի նախագահ
24/10/2020 14:30
Արցախի Հանրապետության  նախագահ Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է Շուշիի Սուրբ Ղազանչեցոց տաճարում այսօր տեղի ունեցած պսակադրությանը:
«Պատերազմին զուգահեռ` Արցախում կյանքը շարունակվում է: Իսկ Հովիկի և Մարիամի` այսօր Շուշիի Ղազանչեցոց Սուրբ Ամենափրկիչ եկեղեցում տեղի ունեցած պսակադրության արարողությունն առաջին հերթին ուղերձ է` ուղղված ողջ քաղաքակիրթ աշխարհին` օր առաջ պետք է դադարեն կրակել թնդանոթները...

Венчание в церкви Сурб Аменапркич Казанчецоц это послание всему цивилизованному миру – президент Арцаха
24/10/2020 15:19
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян обратился на своей странице в Facebook к состоявшейся сегодня церемонии венчания в соборе Сурб Аменапркич Казанчецоц.
«Параллельно с войной в Арцахе продолжается жизнь. А прошедшая сегодняшнее венчание Овика и Мариам в церкви Сурб Аменапркич Казанчецоц – это в первую очередь послание всему цивилизованному миру о том, что пушки должны замолчать…