Պետդումայի պատգամավոր. Ալիևը պետք է փաստերով հիմնավորի իր խոսքերը նավթի մատակարարումը խափանելու Երևանի ծրագրերի մասին
25/10/2020 21:28
ՌԴ Պետդումայի ԱՊՀ հարցերով կոմիտեի նախագահի առաջին տեղակալ Վիկտոր Վոդոլացկին, մեկնաբանելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հայտարարությունն առ այն, որ Հայաստանի ծրագրում է խափանել դեպի Եվրոպա նավթի և գազի մատակարարումը, նշել է, որ նման մակարդակի ղեկավարի ցանկացած հայտարարություն պետք է լինի փաստաթղթավորված, հայտնում է РИА Новости-ն:
Ավելի վաղ Ալիևը հայտարարել էր, որ Հայաստանը մտադիր է խափանել Ադրբեջանից Եվրոպա և ամբողջ աշխարհ նավթի և գազի մատակարարումը:
Վոդոլացկիի խոսքով՝ նման մակարդակի ղեկավարի ցանկացած հայտարարություն պետք է հաստատվի փաստաթղթերով:
«Երբ Սերգեյ Նարիշկինն էր ելույթ ունենում, նա ուներ շարժման օդային լուսանկարներ և փաստաթղթավորված փաստեր, և սպանված սիրիացի ահաբեկիչներ, որոնք այդ թվում զոհվել էին... Երբ այդ մասին ասում է պետության ղեկավարը, նա պետք է ունենա փաստաթղթեր, և ցանկացած հայտարարություն պետք է ամրապնդված լինի նյութերով, այդ ժամանակ բնական կերևա», - ասել է Վոդոլացկին РИА Новости-ն:

Депутат Госдумы РФ: Алиев должен подкрепить материалами свои слова о планах Еревана сорвать поставки нефти
25/10/2020 21:13
Первый зампред комитета Госдумы по СНГ Виктор Водолацкий, комментируя заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева о планах Армении нарушить поставки нефти и газа в Европу, отметил, что любые заявления руководителя такого уровня должны подкрепляться документально. Об этом сообщает РИА Новости.
Ранее Алиев заявил, что Армения планировала нарушить поставки нефти и газа из Азербайджана в Европу и весь мир.
По мнению Водолацкого, любые высказывания руководителя такого уровня должны подтверждаться документами.
«Когда выступал Сергей Нарышкин, то у него были и аэрофотосъемки передвижения, и задокументированные факты, и убитые сирийские террористы, которые погибли в том числе... Когда говорит об этом руководитель государства, то у него должны быть документы, и любое высказывание должно подкрепляться материалами, тогда это будет выглядеть естественно», - сказал Водолацкий РИА Новости.