ՊՆ-ն կարևորում է հրադադարի ռեժիմի պահպանման պարամետրերի շուտափույթ ներդրումը և ռազմագերիների, պահվող այլ անձանց, զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացի մեկնարկը
26/10/2020 10:59
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս մեկ անգամ պաշտոնապես հայտարարում է, որ հայկական կողմը խստորեն պահպանում է ժամը 08:00-ից սահմանված հումանիտար հրադադարի ռեժիմը, ֆեյսբուքյան գրառում է արել ՀՀ ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
Նա նշել է, որ ադրբեջանական կողմի հայտարարությունները, թե, իբր, հայկական կողմը խախտել է հումանիտար հրադադարի ռեժիմը, չեն համապատասխանում իրականությանը և ունեն ակնհայտ սադրիչ բնույթ:
«Այս առումով, ՀՀ պաշտպանության նախաարությունը կարևորում է հրադադարի ռեժիմի պահպանման հստակ պարամետրերի շուտափույթ ներդրումը և Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդրությամբ ռազմագերիների և պահվող այլ անձանց, ինչպես նաև զոհվածների մարմինների փոխանակման գործընթացի մեկնարկը», - գրել է նա:

Минобороны Армении придает важность внедрению четких параметров соблюдения режима перемирия и началу процесса обмена военнопленными и телами погибших
26/10/2020 11:36
Министерство обороны Армении еще раз официально заявляет, что армянская сторона строго соблюдает установленный с 08:00 гуманитарный режим перемирия, написала пресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян на своей странице в Facebook.
Она отметила, что заявления азербайджанской стороны о том, якобы армянская сторона нарушила режим перемирия, не соответствуют действительности и имеют явно провокационный характер.
«В данном контексте министерство обороны Армении придает важность скорейшему внедрению четких параметров соблюдения режима перемирия и началу процесса обмена телами погибших, военнопленных и других удерживаемых лиц при посредничестве Международного комитета Красного Креста», - написала она.