Պեսկովը հայտարարել է, որ Ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորումն այլընտրանք չունի
Կրեմլն ուշադիր հետևում է Ղարաբաղում տիրող իրավիճակին և կարծում է, որ ոչ մի կարգավորում, բացառությամբ՝ խաղաղ կարգավորման, լինել չի կարող, լրագրողներին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Միացյալ Նահանգներում նախօրեին հայտարարել են Լեռնային Ղարաբաղում մարդասիրական նոր հրադադարի մասին: Դա տեղի է ունեցել Վաշինգտոնում կայացած բանակցություններից հետո:
«Այժմ մենք ուշադիր հետևում ենք իրավիճակին պատերազմող կողմերի շփման գոտում: Մենք դեռ հավատում ենք, որ այս խնդիրը չի կարող որևէ կարգավորում ունենալ, բացառությամբ՝ խաղաղ կարգավորման», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը:

Песков заявил о безальтернативности мирного урегулирования в Карабахе
В Кремле внимательно отслеживают ситуацию в Карабахе и считают, что никакого урегулирования, кроме мирного, быть не может, заявил журналистам пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
Накануне США объявили о новом гуманитарном перемирии в Нагорном Карабахе. Это произошло после переговоров в Вашингтоне.
«Сейчас мы внимательно продолжаем отслеживать ситуацию в зоне соприкосновения противоборствующих сторон. По-прежнему считаем, что никакого урегулирования, кроме мирного, у этой проблемы быть не может», - рассказал Песков журналистам.