Իդլիբում ռուսական ավիահարվածի հետևանքով ոչնչացվել է Թուրքիայի կողմից աջակցվող ավելի քան 70 գրոհային
Syrian Observatory for Human Rights («Սիրիայի մարդու իրավունքների դիտորդ») իրավապաշտպան կազմակերպությունը, որը տեղակայված է Լոնդոնում, հայտնում է, որ սիրիական Իդլիբում ռուսական ավիահարվածից սպանվել է առնվազն 78 իսլամական գրոհային, այս մասին հաղորդվում է կազմակերպության կայքում: Ռուսաստանի Պաշտպանության նախարարությունը չի մեկնաբանել այս տեղեկությունը:
Իրավապաշտպանների խոսքով՝ հարվածը հասցվել է Թուրքիայի սահմանի մոտակայքում գտնվող «Ֆայլակ աշ-Շամ» խմբավորման գրոհայինների ճամբարին, որը գտնվում է Հարիմ գյուղի տարածքում: BBC-ն նշում է, որ մահացածները Թուրքիայի կողմից աջակցվող խմբավորումներից էին:
AFP-ի կողմից հարցված վերլուծաբանները կարծում են, որ ներկայիս ավիահարվածը կարելի է համարվել Մոսկվայի կողմից Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանին նախազգուշացում, որն աջակցում է Ադրբեջանին Լեռնային Ղարաբաղում Հայաստանի հետ հակամարտությունում: Syrian Observatory for Human Rights-ը հաղորդել է, որ «Ֆայլակ աշ-Շամ»-ի որոշ գրոհայիններ ուղարկվել են Ղարաբաղ ՝ մասնակցելու Բաքվի կողմից հակամարտությանը:

В результате российского авиаудара в Идлибе погибли более 70 боевиков, поддерживаемых Турцией
Правозащитная организация Syrian Observatory for Human Rights, базирующаяся в Лондоне, сообщила, что в результате российского авиаудара в сирийском Идлибе погибли по меньшей мере 78 боевиков исламистских группировок. Об этом сообщается на сайте организации. В Минобороны России эту информацию не комментировали.
По данным правозащитников, удар был нанесен по лагерю боевиков группировки «Файлак аш-Шам» у турецкой границы, который находится в районе населенного пункта Харим. «Би-би-си» отмечает, что погибшие были из группировок, поддерживаемых Турцией.
Опрошенные AFP аналитики считают, что нынешний авиаудар можно считать предупреждением Москвы президенту Турции Реджепу Эрдогану, который поддерживает Азербайджан в конфликте с Арменией в Нагорном Карабахе. Syrian Observatory for Human Rights сообщала, что некоторые боевики «Файлак аш-Шам» отправили в Карабах для участия в конфликте на стороне Баку.