Բեյրութում ցույց է անցկացվել՝ ընդդեմ Ղարաբաղում ռազմական գործողությունների
Լիբանանի հայերը ցույց են կազմակերպել Բեյրութի մատույցներում գտնվող Ռեյբիեում՝ Թուրքիայի դեսպանատան առջև, բողոքելով Լեռնային Ղարաբաղում հայկական և ադրբեջանական ուժերի միջև հակամարտության դեմ:
Ակցիան կազմակերպվել էր «Դաշնակցություն» կուսակցության կողմից, մասնակցել են հայ ուսանողներն ու Լիբանանի երիտասարդները:
Ցուցարարները դատապարտել են «Լեռնային Ղարաբաղի և Ադրբեջանի միջև հրադադարի պայմանավորվածության խախտումը և Թուրքիայի կողմից Ադրբեջանին աջակցությունը հակամարտությունում (Հայաստանի հետ)», - հայտնում է Ազգային լրատվական գործակալությունը:

Armenians protest outside the Turkish embassy in Lebanon over the fighting in Nagorno-Karabakh
Lebanese Armenians demonstrated outside the Turkish embassy in Rabieh, on the outskirts of Beirut to protest against the fighting between Armenian and Azerbaijani forces over the Nagorno-Karabakh region.
The Armenian Tashnag Party with the Lebanese Armenian students and youth staged the protest Monday Turkish embassy.
The protesters condemned “the breach of the truce agreement between Nagorno-Karabakh and Azerbaijan and Turkey’s support for Azerbaijan in the conflict (with Armenia) over the region,” National News Agency said.