ՊՆ-ն և ԳՇ-ն քաղաքական և մերձքաղաքական շրջանակներին կոչ են անում զերծ մնալ պառակտիչ հայտարարություններից և գործողություններից. Հայտարարություն
27/10/2020 16:18
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը և զինված ուժերի գլխավոր շտաբը խստորեն դատապարտում են Հայաստանի Հանրապետության քաղաքական ղեկավարության և Զինված ուժերի միջև հակասություններ սերմանելու որոշ քաղաքական շրջանակների փորձերը:
«Առավել ևս ռազմական դրության պայմաններում Հայաստանի Զինված ուժերը հավատարիմ են օրենքով նախատեսված աստիճանակարգությանը և շարունակելու են անվերապահորեն կատարել ՀՀ Գերագույն հրամանատարի, Կառավարության և պաշտպանության նախարարի հրամաններն ու որոշումները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը և զինված ուժերի գլխավոր շտաբը քաղաքական և մերձքաղաքական շրջանակներին կոչ են անում զերծ մնալ պառակտիչ հայտարարություններից և գործողություններից», - ասված է ՊՆ և ԳՇ համատեղ հայտարարությունում։

Минобороны Армении и ГШ ВС призывают политические и околополитические круги избегать заявлений и действий, которые могут внести раскол
27/10/2020 16:26
Министерство обороны Армении и Генштаб ВС Армении выступили с совместным заявлением.
Министерство обороны и Генштаб ВС Армении строго осуждают попытки некоторых политических кругов внести раскол между политическим руководством и Вооруженными силами страны.
Особенно в условиях военного положения ВС Армении верны субординации в соответствии с законом и продолжат беспрекословно выполнять приказы и решения Верховного главнокомандующего, правительства и министра обороны.
Министерство обороны Армении и ГШ ВС Армении призывают политические и околополитические круги избегать заявлений и действий, которые могут внести раскол.