ԱՆ-ն միջազգային հանրությանը կոչ է անում քայլեր ձեռնարկել Ադրբեջանի կողմից Արցախում ԲԿ-ներ թիրախավորելու կապակցությամբ
28/10/2020 18:59
Ադրբեջանական զինված ուժերն այսօր հրթիռակոծել են Ստեփանակերտը և Շուշին` այս անգամ բնակելի հատվածների հետ զուգահեռ թիրախավորելով անգամ բժշկական կենտրոններ։ Գրված և չգրված բոլոր նորմերով սա պատերազմական հանցագործություն է, որը խախտում է մարդու բժշկական օգնություն ստանալու իրավունքը, ասված է ՀՀ առողջապահության նախարարության տարածած հայտարարության մեջ:
«Կոչ ենք անում բոլոր միջազգային կազմակերպություններին, միջազգային հանրությանը` դատապարտելու և կոնկրետ քայլեր ձեռնարկելու ահաբեկչական այս ակտի կապակցությամբ», - նշված է հայտարարության տեքստում:

Минздрав Армении призывает международное сообщество предпринять шаги в связи с целенаправленным обстрелом медцентров в Арцахе
28/10/2020 20:44
Вооруженные силы Азербайджана сегодня подвергли ракетному удару города Степанакерт и Шуши, в этот раз параллельно с жилыми районами были обстреляны медицинские центры, говорится заявлении, распространенном министерством здравоохранения Армении.
«Согласно всем писанным и неписанным законам, это военное преступление, которое нарушает право человека на медицинскую помощь.
Призываем все международные организации, международное сообщество осудить этот террористический акт и предпринять конкретные шаги», - отмечается в заявлении Минздрава Армении.