Վարչապետն աշխատանքից ազատել է Արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանին. նա կամավորական հիմունքներով զորակոչվել է
28/10/2020 14:47
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ՝ Արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանն ազատվել է աշխատանքային պարտականությունների կատարումից: Համապատասխան որոշման մտեքստում նշված է.
«Հիմք ընդունելով Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքային օրենսգրքի 124-րդ հոդվածի 3-րդ և 4-րդ մասերը՝
1. Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարի տեղակալ Վահե Դանիելյանին համարել կամավորական հիմունքներով զորակոչված և 2020 թվականի հոկտեմբերի 27-ից ազատել աշխատանքային պարտականությունների կատարումից:
2. Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարարին՝ աշխատանքային պարտականությունների կատարումից ազատված ժամանակահատվածի համար սահմանված կարգով ապահովել Վահե Դանիելյանի աշխատավարձի վճարումը»:

Замминистра юстиции Ваге Григорян освобожден от исполнения обязанностей – он призван на добровольной основе
28/10/2020 15:30
Решением премьер-министра Армении, заместитель министра юстиции Ваге Даниелян освобожден от исполнения служебных обязанностей.
«Принимая за основание части 3 и 4 статьи 124 Трудового кодекса Республики Армения,
1. Освободить с 27 октября 2020 года заместителя министра юстиции Республики Армения Ваге Даниеляна от исполнения обязанностей и считать призванным на военную службу на добровольной основе.
2. Министру юстиции Республики Армения: обеспечить в установленном порядке выплату зарплаты Ваге Даниеляну за период освобождения от исполнения трудовых обязанностей», - говорится в решении премьер-министра.