ՌԴ ԳՇ նախկին աշխատակից Սիվկով. Ռուսաստանի ՕՏՈՒ-ն Ղարաբաղի բանակի հետ միասին երեք օրվա ընթացքում կարող է ջախջախել Ադրբեջանի զորքը
28/10/2020 13:42
Երևանն ունի բավարար հիմքեր ՀԱՊԿ-ում դաշնակիցներից օգնություն խնդրելու ադրբեջանական գրոհները զսպելու համար, նման տեսակետ է հայտնել ռազմական փորձագետ, ՌԴ Գլխավոր շտաբի նախկին աշխատակից Կոնստանտին Սիվկովը, գրում է Argumenti.ru-ն.
Սիվկովը նշել է, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի չորրորդ կետը թույլ է տալիս Հայաստանին աջակցություն ստանալ:
Փորձագետի կարծիքով, եթե Մոսկվան միջամտի հակամարտությանը, ապա Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերը ղարաբաղյան բանակի հետ միասին երեք օրվա ընթացքում կարող են ջախջախել Ադրբեջանի զինված ուժերին:
Այսօր ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ համացանցում հայտնվել է ղարաբաղյան ստորաբաժանումների կողմից «վարձկան ահաբեկիչների» ոչնչացման տեսանյութ, որոնք Բաքվի կողմից են կռվում:

Экс-сотрудник Генштаба Сивков: ВКС РФ вместе с армией Карабаха могут разбить войска Азербайджана за три дня
28/10/2020 13:45
У Еревана достаточно поводов для обращения за помощью к союзникам по ОДКБ с целью сдерживания азербайджанских атак. Соответствующую точку зрения высказал Константин Сивков, военный эксперт, бывший сотрудник Генштаба РФ, пишет Argumenti.ru.
Сивков отметил, что получить поддержку Армении позволяет четвертый пункт Договора о коллективной безопасности. По словам эксперта, в случае вмешательства Москвы в конфликт ВКС России вместе с армией Карабаха могут разбить Вооруженные силы Азербайджана в течение трех дней.
Ранее сегодня сообщалось, что в интернете появилось видео уничтожения карабахскими подразделениями «наемников-террористов», которые воюют за Баку.