Հայաստանը դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր դրսևորումներով. վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Էմանուել Մակրոնին
29/10/2020 19:14
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնին Նիսում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ: Վարչապետի ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ցնցված եմ Նիս քաղաքում կատարված զարհուրելի հանցագործությամբ: Հայաստանը դատապարտում է ահաբեկչությունն իր բոլոր ձևերով և դրսևորումներով: Մեզ համար ավելի քան ակնհայտ է, որ ծայրահեղականությունն ու ֆանատիզմը չունեն որևէ արդարացում և բարոյական հիմնավորում:
Հայաստանի ժողովուրդը կիսում է Ֆրանսիայի եղբայրական ժողովրդի ցավն ու ցասումը և իր անկեղծ ցավակցություններն ու սփոփանքի խոսքերը հայտնում զոհվածների հարազատներին և մտերիմներին»:

Армения осуждает терроризм во всех его проявлениях – премьер-министр направил телеграмму соболезнования Эммануэлю Макрону
29/10/2020 20:59
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Франции Эммануэлю Макрону в связи с террористическим нападением в Ницце, сообщает пресс-служба правительства Армении.
Потрясен ужасным преступлением, совершенным в Ницце. Армения осуждает терроризм во всех его формах и проявлениях. Для нас более чем очевидно, что экстремизм и фанатизм не имеют никакого оправдания или морального обоснования.
Народ Армении разделяет боль и гнев братского народа Франции, выражает искренние соболезнования и слова поддержки родным и близким погибших», - говорится в послании премьер-министра.