Թշնամին առանձնակի ակտիվություն է դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում ու կրել մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ. ՊԲ
05/11/2020 10:02
Նոյեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Թշնամական ուժերը առանձնակի ակտիվություն են դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում, հայտնում են ՊԲ-ից:
Հակառակորդի գրոհային խմբերի կողմից ձեռնարկված բազմակի գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կասեցվել են: Թշնամին կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ:
Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Օրվա ընթացքում Արցախի խաղաղ բնակավայրերը շարունակել են մնալ թշնամական ուժերի հրթիռահրետանային կրակի թիրախային գոտում:
Ներկա պահին թշնամական ուժերի՝ հարձակման փորձերը նված ուղղություններում շարունակվում են:
Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից:

Попытки военного прорыва азербайджанских сил на ряде направлениях продолжаются - Минобороны Карабаха
05/11/2020 10:40
В ночь на 5 ноября на всех направлениях линии фронта сохранялась стабильная напряженность. Особую активность противник проявлял на восточном, юго-восточном и южном направлениях. Подразделения Армии обороны Нагорного Карабаха успешно отразили многочисленные атаки штурмовых групп противника, нанеся серьезные потери в живой силе и технике.
Как сообщает Минобороны, две штурмовые группы ВС Азербайджана предприняли попытку прорыва и на севере, но были вовремя замечены и уничтожены. В течение дня мирные населенные пункты Карабаха оставались в зоне ракетно-артиллерийского огня сил противника.
В настоящий момент попытки военного прорыва азербайджанских сил на указанных направлениях продолжаются. Оперативно-тактическая обстановка по всему периметру линии фронта контролируется подразделениями Армии обороны.