Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Ստեփանակերտը պաշտպանող մարտական դիրքեր, հանդիպել գեներալ Մնացականյանին. Լուսանկարներ
09/11/2020 10:12
Վաղ առավոտյան այցելել եմ Ստեփանակերտը պաշտպանող մարտական դիրքեր, տեղում զրուցել Պաշտպանության բանակի մարտիկների ու աշխարհազորայիների հետ, ովքեր ավելի քան մեկ օր, է ինչ ետ են մղում մայրաքաղաքի վրա Շուշիից գրոհող թշնամու հրոսակախմբերին, այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը։
«Շրջայցի ընթացքում հանդիպել եմ նաև գեներալ Մնացականյանին: Այն մեծածավալ ու անգնահատելի ծառայությունը, որն այս օրերին նա մատուցում է Հարենիքին, կներկայացվի պատերազմից հետո», - նշել է Հարությունյանը։

Араик Арутюнян посетил боевые защищающие Степанакерт позиции, встретился с генералом Мнацаканяном (Фото)
09/11/2020 11:56
Президент Республики Арцах сегодня утром посетил боевые позиции в направлении Степанакерта и пообщался с военнослужащим Армии обороны, ополченцами и генералом Левоном Мнацаканяном.
«Рано утром я посетил боевые позиции, защищающие Степанакерт, и на месте пообщался с воинами Армии обороны и ополченцами, которые уже более суток отражают попытки наступления врага на столицу, предпринимаемые с направления Шуши.
«В ходе поездки я встретился с генералом Мнацаканяном. О его большом вкладе и неоценимом служении Родине в эти дни мы сможем поговорить после войны», - написал Араик Арутюнян на своей странице в Facebook.