Արցախում մարտական գործողություններն ամբողջովին դադարեցված են, լռություն է տիրում. Դավիթ Տոնոյան
Այս պահին իրավիճակն Արցախի Հանրապետությունում բավականին հանգիստ է, վերահսկելի, Առաջին ալիքի եթերում ասաց ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը։
«Մարտական գործողություններն ամբողջովին դադարեցված են, հատուկենտ կրակոցներ են լինում, շատ լուրջ լռություն է տիրում։ Շատ արագ տեղակայվում են ՌԴ խաղաղարար ուժերը», - ասաց նախարարը։
Նա նշեց, որ տեղակայումը իրականացվում է Հայաստանից՝ Գորիսով, Լաչինով դեպի Ստեփանակարետ, որից հետո արդեն խաղարար ուժերը կտեղակայվեն Լեռնային Ղարաբաղի սահմանների և շփման գծի երկայնքով։

Currently the situation in the Artsakh Republic is rather calm, under control, Armenia’s Minister of Defense Davit Tonoyan said in an interview to Public TV.
“Hostilities have completely been ceased, just random fires are shot sometimes, there is very serious silence. Russian peacekeeping forces are very operatively being deployed there,” the minister said.
He said the deployment is being made from Armenia, through Goris, Lachin and to Stepanakert after which the peacekeeping forces will be deployed along the Karabakh borders and line of contact.